BikeFit

Miks on jalgratta õige sõiduasend tähtis?

 Kõik meie kehamõõdud on erinevad! Inimesed on erineva käe-, jala- ,reie- ja säärepikkusega. Meil on erinev painduvus ja erinevas vanuses on ka meie treenitus erinev.

Teatud omadusi me saame vähemal või rohkemal määral ise muuta nagu näiteks painduvus , treenitus ja kogemus on oma shipärase tegevusega muudetavad. Samas oma keha mõõtusid ja loomulikku vananemist me muuta ei saa.

Just sellepärast on tehtud rattad selliselt, et oleks võimalik igale sõitjale kõige sobivam seadistus leida. Ratta sobivust me saame juba ostes muuta kui me teame mis meile sobib. Selleks ongi bikefit teenus vajalik.

Kui on soetatud õige suurusega raam, siis sadula ja lenksuasendit on võimalik muuta veel lisaks küllaltki palju.

Pedaaliklotside asend kingade all annab ka väga palju efekti pedaalimise tehnikale ja seeläbi ka võimsusele.

Kõik need erinevad nüansid toetavad teineteist mis on eelduseks mugavaks ja kiireks sõiduks.

 

Bikefiti olulisus:  

 

  • Iga rattafänn, olgu ta treenitud ,tööle ja tagasi sõitev noor või vana, soovib sõita mugavalt ja naeratusega näol. Õige sõiduasend on esimene eeldus selleks. 
  • Tavapäraselt ei kuulu jalgarattasõit alade hulka, kus oleks palju vigastusi. Kuid ikkagi võib neid tekkida vale sõidasendiga sõites.
  • Olenemata sellest, kas sõidame tööle ja tagasi või aja peale võistlustel, soovime me ikkagi kiiremini sõita. Bikefit aitab meil seadistada ratta teie keha mõõtude järgi, et jõu ülekandmine pedaalidele oleks kõige tõhusam. See aitab teil olla sõpradest kiirem võistlustel ja väiksema energiakuluga sõita tööle ja tagasi koju. 
  • Kui tead täpselt mis mõõdus peaks uus ratas olema, mida tahad osta, siis suurendab Bikefiti tulemus kindlust otsuse tegemisel. Sinu kehale vastavte mõõtudega ratas on kergemini juhitav ja õige lenksu kauguse ja kõrgusega on ka lihtsam ning kiirem sprinte teha. 

Idmatch BikeLab

Idmatch BikeLab on esimene teaduslik automaatskaneerimisega ja isereguleeruv jalgratta sõiduasendi seadistamise süsteem maailmas!

Foto: Diana Unt

 

MARKERITEVABA SÜSTEEM

Esimene markeritevaba analüüsisüsteem. Tarkvara tuvastab automaatselt keha liigeste punktid, määrates liikumisnurgad ja nurkkiirused. Analüüs võimaldab simulaatori seadistust reaalajas automaatselt reguleerida.

3D Skaneerimine

Kogu keha kolmemõõtmeline skaneerimine parandab mõõtmise täpsust ja võimaldab analüüsida liikumisi kolmes anatoomilises tasapinnas. Tarkvara tunneb automaatselt ära kehaliigeste liitumispunktid ja määrab keha segmentide pikkused.

INTERAKTIIVNE

Tarkvara ja SmartBike’i vaheline ühendus võimaldab süsteemil testi ajal seadistust iseseisvalt muuta. Üle 300 kaubamärgi ja 10 000 tootega andmebaas, mis pidevalt täieneb, võimaldab Teile täpset raami ja tarvikuid valida.

 

Hinnad:

BikeFit täisteenus* (arvestatav ajakulu kuni 2h) – 230€

– sisaldab kingaklotside paigaldust

– sisaldab sobiva raami ja sadula analüüsi.

*saadud mõõtude rattale kandmine tunnihinna alusel vastavalt ratta mudelile

Kingaklotside paigaldus lasermõõtmisega (arvestatav ajakulu kuni 45min) – 40€

 

Rohkem infot info@bikefanatics.eu